Informacje

Przydatne akcesoria do pielęgnacji okularów

Przydatne akcesoria do pielęgnacji okularów

 

Gdy zakupiłeś okulary pamiętaj także o właściwej ich pielęgnacji i przechowywaniu. Powłoki uszlachetniające soczewki potrzebują specjalnej pielęgnacji, aby zachować swoje właściwości. Warto zapoznać się z radami optyków na temat sposobu pielęgnacji okularów.

Czyścić okulary powinno się zawsze przy użyciu czystej miękkiej ściereczki. Najlepiej, gdy wykonana będzie z mikrofazy, mikrofibry lub polaru. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, które prócz swojej funkcjonalności mają też ciekawe wzory i kolory.

Czyszczenie

Sprawdzonym sposobem jest czyszczenie okularów pod letnią bieżącą wodą przy użyciu delikatnego detergentu, a następnie wytarcie do sucha specjalnie przeznaczoną do tego ściereczką. Okulary można czyścić również profesjonalnymi płynami, które dostępne są w sklepach optycznych. Czyszczenie bardzo brudnych okularów należy zostawić optykowi, aby robiąc to samodzielnie nie uszkodzić powłok uszlachetniających soczewki. W salonie optycznym specjalista wyczyści okulary przy pomocy ultradźwięków.

Czyszcząc okulary powinno się pamiętać, żeby robić to delikatnie, aby nie uszkodzić soczewek, zwłaszcza okularów bezramkowych, które podatne są na naprężenia soczewki. Takie okulary zaleca się czyścić trzymając delikatnie za róg soczewek. W przypadku okularów plastikowych powinno się w trakcie czyszczenia trzymać je za mostek.

Okulary należy nie tylko odpowiednio czyścić ale także przechowywać w odpowiedni sposób.

Etui należy wybierać tylko takie, które od wewnętrznej strony wyścielone jest mikrowłóknem. Uniknąć można w ten sposób zarysowań soczewki. Okulary w etui powinno się wkładać zawsze soczewkami do dołu, najlepiej trzymając za mostek. Nie powinno się nosić okularów we włosach czy przewieszonych na dekolcie, łatwo w ten sposób zarysować soczewki oraz odkształcić oprawki.

Wiele wysokiej jakości akcesoriów można znaleźć na stronie wOkularach.pl. Internetowy optyk ma w swojej ofercie wysokiej jakości etui na okulary oraz liczne akcesoria.

Odpowiednio przechowywane i pielęgnowane okulary pozwolą zachować swoje właściwości przez długie lata.

Post Comment