Diety

Czym jest plan dietetyczno treningowy dla kulturysty?

Czym jest plan dietetyczno treningowy dla kulturysty?

Zwykle, jeśli zadamy pytanie profesjonalnemu kulturyście: “Czym dla niego jest plan dietetyczno treningowy?”. Zazwyczaj w odpowiedzi usłyszymy, że: “Wszystkim”. Dlaczego ta kwestia jest tak bardzo ważna w tym ciekawym sporcie? Tekst stara się odpowiedzieć na to pytanie.

Dieta ważniejsza od treningu?

Dla niektórych kulturystów dieta jest ważniejsza od samego treningu. Dlaczego tak jest? Ponieważ na treningu zwykle dziennie spędza się maksymalnie około 2 godzin, natomiast o jedzenie dba się przez cały dzień – niezależnie czy treningowy, czy nie.

Odpowiedni plan dietetyczno treningowy

Dobry plan dla kulturysty jest dobrany zależnie od jego potrzeb. Inny będzie podczas redukcji, gdy zakłada się deficyt kaloryczny a inny podczas etapu “masy” gdzie je się więcej, niż wynika z naszego dziennego zapotrzebowania.

Trening

Podobnie jak z dietą jest z treningiem. W zależności od naszego poziomu wytrenowania, każdy będzie miał inny trening. Mało tego, plan treningowy, który doskonale na nas działa i tak trzeba co jakiś czas modyfikować, aby organizm się nie przyzwyczaił.

Szczyt

Tak naprawdę najlepsze wyniki w kulturystyce osiągają te osoby, które mają najlepszy plan dietetyczno treningowy. Oczywiście jest też wiele innych czynników, na które nie ma się wpływu jak genetyka, ale to właśnie od nas zależy czy będziemy w odpowiedni sposób trzymać się naszych treningowych założeń. Na początku przygody z kulturystyką pomocny będzie profesjonalny trener. Dobierając go, warto zwrócić uwagę na to, jakie wyniki uzyskiwał w szczytowej formie.

Więcej informacji  na https://potreningu.pl/

Post Comment